AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Tutorialul Saptamanii
Ultimele subiecte
» Ce ascultati cand va dati cu tancul?
Tancul vostru de suflet ;) EmptyMier Aug 06, 2014 6:50 am Scris de Vanguard_RO

» T62A Stronk Tenk, best tenk in ze game!
Tancul vostru de suflet ;) EmptyLun Aug 04, 2014 6:28 am Scris de Vanguard_RO

» Grind pentru FV4202
Tancul vostru de suflet ;) EmptySam Aug 02, 2014 6:16 pm Scris de Vanguard_RO

» T 57 ....6 kills and Tanchist de top, Calibru greu, Insigna de merit «As»
Tancul vostru de suflet ;) EmptyMar Iul 29, 2014 8:38 am Scris de spparow

» bat ace din spot
Tancul vostru de suflet ;) EmptySam Iul 19, 2014 5:38 am Scris de Vanguard_RO

» FUN CUP -BACK TO YOUR ROOTS 2
Tancul vostru de suflet ;) EmptyMar Iul 15, 2014 12:59 pm Scris de POPEY05

» D1BS vs OMNI
Tancul vostru de suflet ;) EmptyMier Iun 11, 2014 3:36 am Scris de alex_bv

» RHM make the game :)
Tancul vostru de suflet ;) EmptyJoi Mai 29, 2014 12:46 pm Scris de spparow

» bat mobility
Tancul vostru de suflet ;) EmptyMier Mai 28, 2014 8:43 am Scris de dodolicus

Subiectele cele mai vizionate
Cum devin membru D1BS?
Analiza eficienta D1BS
cred ca s-au depasit niste limite
Ce ascultati cand va dati cu tancul?
Funny pics
"Eroii nu mor niciodata"Gheorghe Cojocea, fost Leutnant in Wermacht
Recrutari - tragere de maneca
D1BS vs OMNI
Tancul vostru de suflet ;)
bat ace din spot
Top postatori
fetter
Tancul vostru de suflet ;) I_vote_lcapTancul vostru de suflet ;) I_voting_barTancul vostru de suflet ;) I_vote_rcap 
Vanguard_RO
Tancul vostru de suflet ;) I_vote_lcapTancul vostru de suflet ;) I_voting_barTancul vostru de suflet ;) I_vote_rcap 
Nahrmer
Tancul vostru de suflet ;) I_vote_lcapTancul vostru de suflet ;) I_voting_barTancul vostru de suflet ;) I_vote_rcap 
Kalamity
Tancul vostru de suflet ;) I_vote_lcapTancul vostru de suflet ;) I_voting_barTancul vostru de suflet ;) I_vote_rcap 
Necros007
Tancul vostru de suflet ;) I_vote_lcapTancul vostru de suflet ;) I_voting_barTancul vostru de suflet ;) I_vote_rcap 
pokerleader
Tancul vostru de suflet ;) I_vote_lcapTancul vostru de suflet ;) I_voting_barTancul vostru de suflet ;) I_vote_rcap 
Tavix23
Tancul vostru de suflet ;) I_vote_lcapTancul vostru de suflet ;) I_voting_barTancul vostru de suflet ;) I_vote_rcap 
makena
Tancul vostru de suflet ;) I_vote_lcapTancul vostru de suflet ;) I_voting_barTancul vostru de suflet ;) I_vote_rcap 
dodolicus
Tancul vostru de suflet ;) I_vote_lcapTancul vostru de suflet ;) I_voting_barTancul vostru de suflet ;) I_vote_rcap 
Donoharm
Tancul vostru de suflet ;) I_vote_lcapTancul vostru de suflet ;) I_voting_barTancul vostru de suflet ;) I_vote_rcap 

Distribuiți
 

 Tancul vostru de suflet ;)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator
avatar


Tancul vostru de suflet ;) Empty
MesajSubiect: Tancul vostru de suflet ;)   Tancul vostru de suflet ;) EmptyDum Noi 04, 2012 12:16 pm

care va este tancul vostru de suflet?

al meu, M4 sherman pt:

-manevrabilitate

-tun bun de 105 mm

-e un adevarat money-maker
Sus In jos
Necros007
Level 6
Level 6
Necros007

Numarul mesajelor : 65
Mustrari :
Tancul vostru de suflet ;) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Tancul vostru de suflet ;) Right_bar_bleue

Warninguri :
Tancul vostru de suflet ;) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Tancul vostru de suflet ;) Right_bar_bleue

Reputatie : 10
Data de inscriere : 17/06/2008

Tancul vostru de suflet ;) Empty
MesajSubiect: Re: Tancul vostru de suflet ;)   Tancul vostru de suflet ;) EmptyDum Noi 04, 2012 3:30 pm

Ok, interesanta discutia.

Tancul meu de suflet e T-34-85.

-Viteza mare
-Manevrabilitate buna
-Foarte profitabil din punct de vedere economic
-Domina cu usurinta luptele de tier 5-6, si se integreaza fara probleme chiar si in luptele de tier 7.
-Motor puternic ceea ce ii permite sa urce pante abrupte, locatii "secrete" fiind posibile de atins.
-Tureta este aproape impenetrabila deci functioneaza ca sniper perfect, si atat ca suport pe flancuri pentru heavy tanks. In luptele de tier 7+ poate fi folosit si pe post de scout in primele minute ale jocului, dar fara a avea tendinte sinucigase de a intra in mijlocul echipei inamice.
-Rata de foc mare combinata cu un average damage de 180 il face "mitraliera mortala" a echipei.

Din punctul meu strict de vedere, T-34-85 este tancul medium de tier 6 cel mai bun, surclasand fara probleme modelele americane, si depinzand de context chiar si pe cele germane. As merge chiar si mai departe de atat, spunand ca este TOP 3 TIER 6. Acum fiecare cu topul lui, dar personal eu vad a fi in top urmatoarele tancuri KV-1S, ARL 44 si T-34-85, ordinea nefiind neaparat cea scrisa de mine, ba chiar as zice ca as pune primul pe ARL.

Oricum deja am deviat de la discutie Very Happy, scuzati, sa vedem ce tancuri de suflet au si ceilalti.
Sus In jos
https://d1bs.forumgratuit.ro
fetter
Level 10
Level 10
fetter

Numarul mesajelor : 209
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Mustrari :
Tancul vostru de suflet ;) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Tancul vostru de suflet ;) Right_bar_bleue

Warninguri :
Tancul vostru de suflet ;) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Tancul vostru de suflet ;) Right_bar_bleue

Reputatie : 4
Data de inscriere : 18/09/2012

Tancul vostru de suflet ;) Empty
MesajSubiect: Re: Tancul vostru de suflet ;)   Tancul vostru de suflet ;) EmptyLun Noi 05, 2012 5:03 am

Al meu este Obj 704, pentru un singur motiv:

- BL10 Smile


Este o senzatie incredibila sa vezi cum cu o singura lovitura dispare jumatate din viata unui tanc de tier 9, insotita de sunetul produs pe subwoofer-ul dat la maxim pe bas Smile

Sus In jos
merisi
Level 1
Level 1
merisi

Numarul mesajelor : 14
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Mustrari :
Tancul vostru de suflet ;) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Tancul vostru de suflet ;) Right_bar_bleue

Warninguri :
Tancul vostru de suflet ;) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Tancul vostru de suflet ;) Right_bar_bleue

Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/09/2012

Tancul vostru de suflet ;) Empty
MesajSubiect: Re: Tancul vostru de suflet ;)   Tancul vostru de suflet ;) EmptyMar Noi 06, 2012 12:30 am

hm, ce sa zic?! la mine sunt mai multe tancuri care imi plac dar nu am nici unul de suflet... imi place sa joc cu vk3601, cu care fac "short work" din orice alt tank de tier similar fi el si heavy. CU T 34-85 spre exemplu nu am nici o problema, cu M4-ul este mai greu, dar daca nu ma bag la dog fight cu el, reusesc sa il inving. Imi mai place foarte mult si kv1s cu care am de altfel si cele mai bune rezultate. Am fost foarte incantat de vk3002, care era un tanc neobisnuit ca infatisare si cu rezultate foarte bune. Patton-ul a fost si el un tanc ce mi-a placut foarte mult... daca ar fi sa fac un top tank preferat cred ca vk-ul 3601 este totusi pe primul loc!
Sus In jos
dLuxury
Level 0
Level 0
dLuxury

Numarul mesajelor : 4
Mustrari :
Tancul vostru de suflet ;) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Tancul vostru de suflet ;) Right_bar_bleue

Warninguri :
Tancul vostru de suflet ;) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Tancul vostru de suflet ;) Right_bar_bleue

Reputatie : 0
Data de inscriere : 06/10/2012

Tancul vostru de suflet ;) Empty
MesajSubiect: Re: Tancul vostru de suflet ;)   Tancul vostru de suflet ;) EmptyDum Dec 16, 2012 1:11 am

Hmm...nu stiu ce sa zic, nu am jucat prea mult dar pana acum imi place KV-1S si IS 3. vom vedea mai departe.
Smile
Sus In jos
Nahrmer
Level 10
Level 10
Nahrmer

Numarul mesajelor : 112
Varsta : 39
Localizare : Galati
Mustrari :
Tancul vostru de suflet ;) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Tancul vostru de suflet ;) Right_bar_bleue

Warninguri :
Tancul vostru de suflet ;) Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Tancul vostru de suflet ;) Right_bar_bleue

Reputatie : 8
Data de inscriere : 23/11/2012

Tancul vostru de suflet ;) Empty
MesajSubiect: Re: Tancul vostru de suflet ;)   Tancul vostru de suflet ;) EmptyLun Dec 17, 2012 7:58 am

Momentan, sunt doua tancuri ce-mi aduc zambetul pe buze si care ma ajuta sa-mi revin dupa meciuri mai putin reusite: M 18 Hellcat si Jagdtiger.

M 18 e o adevarata racheta cu un tun pe masura. Ce-i drept, armura e un factor aproape inexistent, dar daca e jucat cum trebuie, armura devine si un factor ce poate fi neglijat. Sniper la inceput si "bringer of death" catre sfarsitul meciului, Hellcat se descurca admirabil in clasa lui, dar, cu putina atentie, si in cele superioare. Singura problema e viteza de rotatie extrem de lenta a turelei.

Jagdtiger, exceptand artileria, e primul si pana acum singurul meu tanc cu damage 600+. Cu o viteza acceptabila, dar fara o mobilitate pe masura, JT e un adevarat varf de lance ca Top Dog, in conditiile in care reuseste sa dribleze artileria si protejat fiind de meds si lights. Singura problema e cand se aprinde sub privire hulpave ale sniperilor inamici mai ceva decat un pom de craciun si absoarbe tot ce zbarnaie pe calea aerului.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Tancul vostru de suflet ;) Empty
MesajSubiect: Re: Tancul vostru de suflet ;)   Tancul vostru de suflet ;) Empty

Sus In jos
 

Tancul vostru de suflet ;)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
D1BS :: Discutii diverse :: Discutii diverse-