AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Tutorialul Saptamanii
Ultimele subiecte
» Ce ascultati cand va dati cu tancul?
Recrutari - tragere de maneca EmptyMier Aug 06, 2014 6:50 am Scris de Vanguard_RO

» T62A Stronk Tenk, best tenk in ze game!
Recrutari - tragere de maneca EmptyLun Aug 04, 2014 6:28 am Scris de Vanguard_RO

» Grind pentru FV4202
Recrutari - tragere de maneca EmptySam Aug 02, 2014 6:16 pm Scris de Vanguard_RO

» T 57 ....6 kills and Tanchist de top, Calibru greu, Insigna de merit «As»
Recrutari - tragere de maneca EmptyMar Iul 29, 2014 8:38 am Scris de spparow

» bat ace din spot
Recrutari - tragere de maneca EmptySam Iul 19, 2014 5:38 am Scris de Vanguard_RO

» FUN CUP -BACK TO YOUR ROOTS 2
Recrutari - tragere de maneca EmptyMar Iul 15, 2014 12:59 pm Scris de POPEY05

» D1BS vs OMNI
Recrutari - tragere de maneca EmptyMier Iun 11, 2014 3:36 am Scris de alex_bv

» RHM make the game :)
Recrutari - tragere de maneca EmptyJoi Mai 29, 2014 12:46 pm Scris de spparow

» bat mobility
Recrutari - tragere de maneca EmptyMier Mai 28, 2014 8:43 am Scris de dodolicus

Subiectele cele mai vizionate
Cum devin membru D1BS?
Analiza eficienta D1BS
cred ca s-au depasit niste limite
Ce ascultati cand va dati cu tancul?
Funny pics
"Eroii nu mor niciodata"Gheorghe Cojocea, fost Leutnant in Wermacht
Recrutari - tragere de maneca
D1BS vs OMNI
Tancul vostru de suflet ;)
bat ace din spot
Top postatori
fetter
Recrutari - tragere de maneca I_vote_lcapRecrutari - tragere de maneca I_voting_barRecrutari - tragere de maneca I_vote_rcap 
Vanguard_RO
Recrutari - tragere de maneca I_vote_lcapRecrutari - tragere de maneca I_voting_barRecrutari - tragere de maneca I_vote_rcap 
Nahrmer
Recrutari - tragere de maneca I_vote_lcapRecrutari - tragere de maneca I_voting_barRecrutari - tragere de maneca I_vote_rcap 
Kalamity
Recrutari - tragere de maneca I_vote_lcapRecrutari - tragere de maneca I_voting_barRecrutari - tragere de maneca I_vote_rcap 
Necros007
Recrutari - tragere de maneca I_vote_lcapRecrutari - tragere de maneca I_voting_barRecrutari - tragere de maneca I_vote_rcap 
pokerleader
Recrutari - tragere de maneca I_vote_lcapRecrutari - tragere de maneca I_voting_barRecrutari - tragere de maneca I_vote_rcap 
Tavix23
Recrutari - tragere de maneca I_vote_lcapRecrutari - tragere de maneca I_voting_barRecrutari - tragere de maneca I_vote_rcap 
makena
Recrutari - tragere de maneca I_vote_lcapRecrutari - tragere de maneca I_voting_barRecrutari - tragere de maneca I_vote_rcap 
dodolicus
Recrutari - tragere de maneca I_vote_lcapRecrutari - tragere de maneca I_voting_barRecrutari - tragere de maneca I_vote_rcap 
Donoharm
Recrutari - tragere de maneca I_vote_lcapRecrutari - tragere de maneca I_voting_barRecrutari - tragere de maneca I_vote_rcap 

Distribuiți
 

 Recrutari - tragere de maneca

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Scarface80Ro
Level 1
Level 1
Scarface80Ro

Numarul mesajelor : 16
Mustrari :
Recrutari - tragere de maneca Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Recrutari - tragere de maneca Right_bar_bleue

Warninguri :
Recrutari - tragere de maneca Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Recrutari - tragere de maneca Right_bar_bleue

Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/10/2012

Recrutari - tragere de maneca Empty
MesajSubiect: Recrutari - tragere de maneca   Recrutari - tragere de maneca EmptyMar Oct 09, 2012 6:13 am

Nu vreau sa critic. Ba da, uite ca de data asta chiar vreau sa critic.

Ma uit in organigrama:

1 fetter Commander
2 chuao Deputy Commander
3 doatza Recruiter
4 ponsot Recruiter
5 merisi Diplomat

Teoretic avem cinci oameni care pot da invite (practic merisi nu poate, dar ca si "functie" este peste recruiteri - si sincer, cum s-a spus clar ca fetter, chuao, merisi au drepturi depline, nu inteleg de ce nu este si merisi facut Deputy Commander pentru ca functia de diplomat nu prea iti da nici o unealta utila - invite / kick / etc).

As vrea sa intreb si eu, asa ca simplu membru - "societate civila" daca pot sa ma numesc asa - cati noi membri (buni) a recrutat fiecare din voi in ultimele doua saptamani sa spunem?

Uite, in ultima vreme vad ca tot nu suntem destui pentru tiered companies. Motivul? Nu avem destui membri ACTIVI. De asta cred ca ar trebui sa incepem sa facem o recrutare ceva mai activa (mai ales cei care sunt in pozitia sa poata face asta) - reclame la inceputul meciului (gen "Clanul D1BS recruteaza playeri seriosi, eficienta minim 900, tancuri minim tier VI - relatii pe privat dupa meci."), reclame pe diverse canale in-game, reclame pe forumul worldoftanks.eu

Chiar nu cred ca e deloc greu ca fiecare din voi cinci sa gasiti macar un singur jucator bun pe saptamana. Si uite asa, in doua saptamani, am avea oameni destui pentru tiered companies fara probleme.
Sus In jos
Necros007
Level 6
Level 6
Necros007

Numarul mesajelor : 65
Mustrari :
Recrutari - tragere de maneca Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Recrutari - tragere de maneca Right_bar_bleue

Warninguri :
Recrutari - tragere de maneca Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Recrutari - tragere de maneca Right_bar_bleue

Reputatie : 10
Data de inscriere : 17/06/2008

Recrutari - tragere de maneca Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari - tragere de maneca   Recrutari - tragere de maneca EmptyMar Oct 09, 2012 8:17 am

Eu personal prefer metoda aplicat de echipa de recrutare pana acuma.
Adica remarcarea jucatorului, ceva sesiune de test in pluton cu el, si dupa ce iti faci o parere atat despre el ca persoana, abia atunci sa iei o decizie cu privire la faptul daca vrei sau nu sa il iei in clan.

Ca asa sa iei asa pe oricine are eficienta peste 900 si are tanc de minim tier 6, fara sa-ti pese de persoana respectiva si de cum este ea cu adevarat.
Nu tancul joaca, ci persoana din spatele calculatorului. N-am chef sa umplem clanul cu persoane de prost gust dar care au cerintele necesare intrarii in clan.

Plus, ca nu trebuie sa fii recruter ca sa recrutezi. Si eu am adus in clan vreo 3 persoane.

CUM? Simplu. Am aplicat metoda de recrutare de mai sus. L-am remarcat, am jucat cateva meciuri pluton cu el, daca mi-a placut i-am sugerat sa se alature clanului. Daca accepta, tot ce trebuia sa fac este sa contactez pe cineva din echipa de recrutare care putea trimite invitatia si sa il rog sa invite Jucatorul X in clan...

Toata lumea poate face asta, nu e neaparat necesar sa avem 1000 de recruteri... Cu cat cantitatea creste, cu atat calitatea playerilor scade. Nu ma refer la eficienta lor, ci strict calitatea lor de jucator - persoana.
Sus In jos
https://d1bs.forumgratuit.ro
fetter
Level 10
Level 10
fetter

Numarul mesajelor : 209
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Mustrari :
Recrutari - tragere de maneca Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Recrutari - tragere de maneca Right_bar_bleue

Warninguri :
Recrutari - tragere de maneca Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Recrutari - tragere de maneca Right_bar_bleue

Reputatie : 4
Data de inscriere : 18/09/2012

Recrutari - tragere de maneca Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari - tragere de maneca   Recrutari - tragere de maneca EmptyMar Oct 09, 2012 8:28 am

Da.

Putin "advertising" nu strica. Eu unul salut de obicei in ro si en, si daca primesc raspunsuri verific jucatorul, vad ce si cum si il abordez sau nu. Am gasit destui jucatori cu tancuri mari in garaje care voiau clan wars ...

Cred ca putem utiliza cu totii un text (spam) de genul: Salut, Clanul D1BS recruteaza jucatori romani activi. Mai multe detalii pe pagina D1BS.


Problema este ca suntem peste 40 in clan, si nu am vazut mai mult de 16 oameni on simultan.


Sus In jos
Scarface80Ro
Level 1
Level 1
Scarface80Ro

Numarul mesajelor : 16
Mustrari :
Recrutari - tragere de maneca Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Recrutari - tragere de maneca Right_bar_bleue

Warninguri :
Recrutari - tragere de maneca Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Recrutari - tragere de maneca Right_bar_bleue

Reputatie : 0
Data de inscriere : 03/10/2012

Recrutari - tragere de maneca Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari - tragere de maneca   Recrutari - tragere de maneca EmptyMar Oct 09, 2012 8:42 am

@Necros:

1. Si eu am adus vreo doi omuleti in clan; nu zic ca treaba trebuie lasata doar pe mana recrutorilor, dar este totusi in principal responsabilitatea lor.
2. Eu nu am incercat sa impun o metoda, ci doar ideea de a se face ceva mai mult - chiar nu cred ca a gasi un player bun(isor) pe saptamana de fiecare ofiter e ceva atat de greu.
3. Sunt 100% de acord cu tine - calitatea > cantitatea; nu am sugerat niciodata ca inviteul sa fie automat daca are eficienta si tancurile, doar ca poate fi un punct de plecare, completat ulterior de startegia ta de a face ceva plutoane sau de alte strategii (de exemplu eu preferam in alte jocuri ca omul sa completeze o scurta aplicatie - gen CV si scrisoare de intentie din real life - pe forum).
4. Totusi ceva trebuie facut, pentru ca ai vazut si tu ca nu suntem destui pentru TC. Iar cand ma uit si nu (prea) vad fete noi, desi sunt in clan de vreo luna, e clar ca cineva nu isi face cu foarte mare spor treaba.
5. Ce presupun eu e ca, neexistant un "target" clar, fiecare din recrutori are tendinta de a lasa lucrurile pe seama celorlalti si toate cad in capul lui Fetter saracul. Daca fiecare ar avea un target de macar un jucator bun pe saptamana, lucrurile s-ar schimba.

@Fetter:

1. E bine ca ai facut un program si de acum vei putea vedea cine se implica si cine nu, asa vei sti din aia patruzeci pe cine poti conta si pe cine nu.
2. Urmand ca, in functie de decizia care se ia, cei pe care nu se poate conta fie sa isi gaseasca drumul lor, fie sa ramana in clan cu statutul de "friends" / "socials" / "non raiders".


... just my 2 cents ...
Sus In jos
merisi
Level 1
Level 1
merisi

Numarul mesajelor : 14
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Mustrari :
Recrutari - tragere de maneca Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Recrutari - tragere de maneca Right_bar_bleue

Warninguri :
Recrutari - tragere de maneca Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Recrutari - tragere de maneca Right_bar_bleue

Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/09/2012

Recrutari - tragere de maneca Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari - tragere de maneca   Recrutari - tragere de maneca EmptyMar Oct 09, 2012 10:34 pm

pai sa raspund si eu un pic pe subiectul asta. Scarface, eu am ales pozitia de Diplomat pentru ca mi se potriveste si pentru ca nu vreau sa am o implicare prea mare in organizare ci doar in sustinerea ei. Asa am crezut eu de cuvinta ca pot sa servesc clanul mai bine. Nu doresc sa fiu recruiter din mai multe motive, unul din ele fiind si performantele mele slabe ca jucator. Mi se pare injust ca eu sa filtrez intrarea in clan a unor jucatori mai buni ca mine numai pentru ca noi ne decidem sa avem un barem de 1000 sau 900 eficienta cand eu nu reusesc sa depasesc 850. in plus am si dubii vis-a-vis de capacitatea mea de a depista si intelege un jucator bun. Cu toate astea am recomandat lui fetter cativa jucatori de care mi-a placut. Sincer nu imi place metoda cu recrutarile in timpul bataliei mi se pare nepotrivita, dar daca voi considerati ca este necesar sa facem asta voi fi de acord. Ponsot este recruiter, dar este mai degraba o functie onorifica pentru ca el ne-a "bagat" in jocul asta pe mine si pe fetter. Cum el are 12 ani si are destul de mult de invatat, nu prea reuseste sa-si faca treaba prea bine si, in ultima vreme, de cand a inceput scoala, nici nu mai joaca. Asa ca trebuie sa fie suplinit si sunt de acord cu a avea mai multi recrutori. Cu privire la prezenta slaba seara cred ca trebuie sa facem putina presiune pe jucatorii existenti si sa inteleaga ca trebuie sa fie macar odata pe sapatamana prezenti la TC. sunt si eu vinovat aici pentru ca de acasa nu joc, am alte activitati de factu cu copilasii mei si nu imi mai vine sa raman la birou seara ca sa pot sa o fac. Dar am sa modific acesta stare de lucruri si daca incepem la 20:00 voi fi cel putin odata pe saptamana prezent la TC. Eu unul nu prea cred in organizatiile mari pentru ca sunt greu de manageriat. Sunt de acord mai degraba cu un grup restrans dar implicat si determinat sa faca ceva. Cum vom ajunge la acest grup ramane de vazut.

Si pentur ca se pare ca fiecare are cate un motto (velo sort) am sa imi atribui si eu unul. Nu are nici o conotatie in contextul actual si nu este un repros! pur si simplu imi place ideea! Very Happy

talk less, mean more!
Sus In jos
Continut sponsorizat




Recrutari - tragere de maneca Empty
MesajSubiect: Re: Recrutari - tragere de maneca   Recrutari - tragere de maneca Empty

Sus In jos
 

Recrutari - tragere de maneca

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
D1BS :: Recycle Bin :: Recycle Bin-